Telefon : +420604104104, +420244464284
Provozní doba: Po-Pá - 9:00 - 17:00, So-Ne - zavřeno

Autorizovaný servis mobilních telefonů Sony Xperia. Servis mobilních telefonů Samsung, iPhone, Nokia, Huawei, LG

POHLED DO HISTORIE

Jaká je vlastně definice slova mobilní telefon? Mobilní telefon je zařízení fungující jako normální telefon, ale s možností použití ve velkém prostoru. Mobilní telefony umožňují spojení jak s mobilní telefonní sítí, tak i s pevnou telefonní sítí přímo volbou telefonního čísla na vestavěné klávesnici. Původně byl mobilní telefon výraz pro telefon namontovaný do vozidla, využíval i jeho baterii a měl externí anténu. Jak šel technický vývoj kupředu, zmenšovaly se i rozměry mobilních telefonů do podoby, jak je známe dnes.
První mobilní síť
První plně automatický mobilní telefonní systém MTA z roku 1956 První komerční mobilní síť je známa již z konce 50-tých let z Holandska. Z dnešního pohledu se nejednalo o mobilní síť, jak ji známe dnes. Šlo o simplexní komunikaci, což znamenalo, že vždy mohla hovořit pouze jedna strana. Vlastně se jednalo o vysílačky napojené do mobilní sítě. Na klasické vytáčení čísla pomocí klávesnice ale mohli uživatelé zapomenout, protože hovory byly přepojovány pomocí telefonních operátorek. V 70-tých letech se tento systém vypracoval na duplexní provoz, ale stále se hovory spojovali pomocí telefonních operátorek.
Společnost Ericsson uvedla světově první plně automatický mobilní telefonní systém (MTA) v roce 1956. Systém pracoval v pásmu 160MHz a byl používán v automobilech ve dvou švédských městech v letech 1956 až 1967. Váha telefonu MTA se pohybovala kolem 40 kg! V dobách své největší slávy měla síť MTA pouze 125 uživatelů a většina lidí neměla vůbec tušení, že mobilní komunikace existuje. Důvodem byla hlavně technická náročnost na údržbu systému a cena přístroje.
Lepší časy nastaly až v roce 1971, kdy se začaly vyrábět mikroprocesory, schopné řešit tyto úlohy. Vývoj ale trval dalších 8 let, než vznikla první opravdu komerční síť radiotelefonů, spuštěná v Tokiu.
Od roku 1981 se NMT sítě rozšířily i do mnoha evropských států, ale nebyly navzájem kompatibilní. Proto například účastník ze Švédska, nemohl používat mobilní telefon v Belgii. V roce 1990 bylo známo šest evropských standardů a jejich 11 modifikací. I přes tyto problémy vývoj trhu velmi rychle rostl. Mobilní sítě založené na standardu NMT začaly mít kapacitní problémy a proto se začalo pracovat na standardu GSM. Dnes je GSM jedním z nejrozšířenějších systémů mobilních sítí.
První mobilní telefon Motorola DynaTAC 8000X
Motorola DynaTAC 8000X První funkční prototyp mobilního telefonu byl vyroben v roce 1973. Chyběla však vysílací technika a proto trvalo dalších 10 let, než byl v roce 1983 oficiálně představen první mobilní telefon. Jednalo se o mobilní telefon Motorola DynaTAC 8000X.
Konstruktérem prvního mobilního telefonu je doktor Martin Cooper. Parametry jsou z dnešního pohledu k pobavení, ale v době jeho vzniku se jednalo o technický zázrak. Váha - cca 2000g, výška - 250mm, výdrž baterie - cca 30 minut. Hned po jeho uvedení slavil tento model nevídaný úspěch.
Motorola DynaTAC 8000X patřila mezi mobilní telefony 1. generace. To znamená, že se jednalo o analogový přenos hovoru. V Evropě je znám jako standart NMT. Dnes se nejčastěji používá digitální přenos hovoru. Jde o 2. generaci známou jako standart GSM.
První SMS zpráva
SMS Všichni dnes známe textové SMS zprávy, ale málo kdo ví, jak vznikly? Poprvé se nápad na krátké textové SMS zprávy do mobilní telefonů, objevil v roce 1980. V průběhu roku 1985 byly SMS zprávy přidány do systému GSM. Jednalo se o novou službu zákazníkům využívajících mobilní telefony.
První textová SMS zpráva byla odeslána v síti Vodafone 3. prosince 1992 ve Velké Británii. Text SMS zněl - "Merry Christmas". Nejednalo se ještě o klasický přenos z mobilního telefonu na telefon, ale zpráva byla odeslána z osobního počítače.
První SMS zpráva z mobilního telefonu byla odeslána v roce 1993 z firmy Nokia. Začátky SMS zpráv nebyly zrovna jednoduché a zákazníci tuto službu od počátku roku 1995, spíše ignorovali. V roce 1995 odeslali 2 zákazníci v průměru jednu SMS zprávu za měsíc! Ale již v roce 2000 se průměrný počet SMS na zákazníka za měsíc, vyšplhal na více než 30. Dnes je zasílání krátkých textových SMS zpráv samozřejmostí a málo kdo si dokáže představit, že by tato služba neexistovala.
První MMS zpráva
MMS Služba multimediálních zpráv neboli MMS, je standardní způsob odeslání zpráv, které obsahují multimediální obsah (fotografie, MP3 apod.). Rozšiřuje tak možnosti SMS zpráv.
Předchůdcem MMS zpráv je japonský Sha-Mail, zavedené J-Phone v roce 2001. Tento systém sloužil pro zasílání fotografií z jednoho mobilního telefonu na druhý.
MMS zprávy jsou odesílány úplně jiným způsobem, než SMS zprávy. Prvním krokem je zakódování multimediálního obsahu v módu, podobnému pro e-mail. Zpráva je poté předána do centra MMS zpráv a předána serveru, známému jako MMSC. Není-li mobilní telefon příjemce schopen MMS zprávu přijmout, je zpráva doručena na webové služby. Na mobilní telefon příjemce dorazí SMS zpráva o uložení MMS na běžném internetovém prohlížeči.
První Bluetooth
Bluetooth_HBH_IV840 Dnes, téměř každý "chytřejší" mobilní telefon, obsahuje technologii Bluetooth. Ale víme, co Bluetooth vlastně je? Jedná se o technologie, umožňující bezdrátovou hlasovou a datovou komunikaci na krátké vzdálenosti.
Ve snaze eliminovat změť drátů v domácnostech a kancelářích, zahájila švédská společnost Ericsson vývoj technologie Bluetooth v roce 1994. V únoru roku 1998 byla ustanovena skupina "Bluetooth Special Interest Group (SIG)". Zakládajícími členy byly společnosti IBM, Intel, Nokia, Toshiba a Ericsson.
Systém je pojmenovaný podle dánského krále Haralda Blåtanda (Harold Bluetooth).
Přenosové frekvenční pásmo pro Bluetooth je mezi 2,4 a 2,4835 GHz s maximální přenosovou rychlostí 24 Mbit/s (Verze 3.0 + HS a verze 4.0). Dosah signálu se pohybuje kolem 10 metrů. Doporučeno je cca 7 metrů. Přenosový kanál je rozdělen na 79 frekvencí na kterých mohou jednotlivá zařízení komunikovat. Pokud spolu zařízení právě komunikují, pak přeskakují mezi 79 možnými frekvencemi podle předem daného schématu rychlostí 1600 krát za sekundu. Bluetooth se vyskytuje v několika vývojových verzích. V současnosti se nejvíce využívá verze 3.0 a je obsažena v novějších zařízeních.

Autorizovaný servis mobilních telefonů Sony Xperia. Servis mobilních telefonů Samsung, iPhone, Nokia, Huawei, LG

Naše společnost a tým lidí, kteří ji představují, má již více než 19ti leté zkušenosti při odstraňování závad na mobilních telefonech.

Při řešení závad je postupováno výhradně dle postupů daných výrobcem. Naši zaměstnanci jsou pravidelně školeni za podpory výrobce.

Prostory, ve kterých se zařízení opravuje, jsou antistatické.

Zakázky jsou po celou dobu opravy evidovány servisním programem. Stav zakázek je přenášen na naše WWW stránky a zákazník se tak může kdykoli podívat, v jaké fázi opravy se zakázka nachází.

Aktuality

Motorola_H12

 

Siemens_C1

 

Motorola_partner 4500X

 

Storno_120

 

Siemens_C3

 

Motorola_SUN1660BB

 

Motorola_MRC 9800XL

 

Galerie historických mobilních telefonůOdkaz na galerii
Adresa
SAMI GSM Servis s.r.o.
prodejna Comfor Shop
Libušská 1995/276
Praha 4 - Libuš
142 00
IČO: 28601416, DIČ: CZ28601416