Telefon : +420604104104, +420244464284
Provozní doba: Po-Pá - 9:00 - 17:00, So-Ne - zavřeno

Historie společnosti Samsung

1. března 1938 Byung-Chull Lee zahájil činnost společnosti Samsung ve městě Taegu v Koreji.

Počátky historie společnosti Samsung se datují do roku 1938, kdy Lee Byung-Chul založil společnost Samsung. Jednalo se o malou obchodující společnost se čtyřiceti zaměstnanci, se sídlem v Soulu. Po komunistické invazi v roce 1950 se společnost přestěhovala do Suwonu. V roce 1953 byl založen závod na zpracování cukru. Společnost začala svoje činnosti přesouvat do odvětví pojišťovnictví, zabezpečení a obchodních domů. Počátkem 70. Let založil Samsung první rádiovou a televizní stanici (Samsung Electronics). Pomohl jí k tomu zahraniční kapitál.

V 60. a 70. letech pomohl Jihokorejský režim společnosti Samsung Electronics i mnoha dalším korejským firmám. Byl přikládán velký význam narůstající ekonomice a rozvoji. Jihokorejské firmy byly ochráněny před konkurencí ze zahraničí. Vláda zakázala několika mimo korejským společnostem prodávat v Jižní Koreji spotřební elektroniku. To Samsungu enormně pomohlo k výrobě prvních korejských DRAM chipů. Ačkoliv Samsung Electronics mohl volně investovat do zámořských společností, zahraničním investorům bylo zakázáno dávat peníze do Samsungu" (Samsung Electronics). Samsung měl brzy úspěch na domácím trhu.

Skupina Samsung později založila několik divizí zabývajících se elektronikou, např. Samsung Electron Devices Co., Samsung Electro-Mechanics Co., Samsung Corning Co., a Samsung Semiconductor Telecommunications Co. a v 80. letech je spojila společně pod značku Samsung Electronics Co., s. r. o. Jejím prvním výrobkem byl černobílý televizor (Samsung Electronics). Koncem 80. a počátkem 90. let investoval Samsung Electronics spoustu peněz do vývoje a výzkumu a udělal ze společnosti lídra v odvětví globální elektroniky. "V 80. letech Samsung vyráběl, dodával a prodával širokou škálu zařízení a elektronických výrobků po celém světě" (Samsung Electronics). V roce 1982 postavil továrnu na montáž televizorů v Portugalsku; v roce 1984 postavil za 25 milionů dolarů továrnu v New Yorku; a v roce 1987 postavil další továrnu za 25 milionů dolarů v Anglii (Samsung Electronics).

V roce 1977 Samsung Electronics zahájil telekomunikační éru. V roce 1983 byla založena telekomunikační divize s nadějí, že by se mohlo jednat o budoucí hnací motor celé společnosti. V roce 1986 Samsung vyrobil první vestavěný auto telefon SC-100. Jednalo se ale o neúspěch z důvodu špatné kvality. V roce 1988 po 2 letech výzkumu a vývoje Samsung vyvinul svůj první mobilní telefon SH-100. Jednalo se o první mobilní telefon navržený a vyrobený v Koreji. Přestože Samsung představil každý rok nové modely, úspěch se ale nedostavoval a prodalo se jen cca 2000 kusů.

V roce 1993 bylo rozhodnuto, že vývojový tým by se měl zaměřit na zlepšení konektivity díky specifické horské topografii Jižní Koreji. Byla nalezena optimální délka antény mobilního telefonu a vyvinuta metoda s použitím zlata pro připojení bodu mezi anténou a VF obvody. Tím se výrazně snížil odpor a byla umožněna stabilnější vlnová vodivost.

7. června 1993 dal předseda Lee divizi ultimátum: "Vytvořte mobilní telefony srovnatelné s Motorolou do roku 1994, nebo tuto divizi zruším”!

V listopadu 1993, vývojový tým konečně odhalil nový model, na SH-700. Tento model byl velmi pozoruhodný. Vážil méně než ostatní telefony konkurence. Design byl kompaktní a jeho kvalita se výrazně zlepšila oproti předchozím modelům. Každý vyrobený kus byl testován, aby byla zajištěna perfektní kvalita. Telefony s jakoukoliv vadou byly před všemi zaměstnanci veřejně spáleny. Produkty, které byly spáleny, byly v hodnotě 188 mil. EUR. V říjnu 1994 byl představen model SH-770. Jednalo se o inovovaný SH-700 s několika změnami v designu a byla zlepšena kvalita výrobku. V této době byly mobilní telefony Samsung vnímány daleko hůře, než výrobky Motorola. V důsledku všech rozsáhlých marketingových aktivit, korejský podíl na trhu mobilních telefonů vzrostl z 25,8 procenta v říjnu 1994 na 51,5 procenta v srpnu 1995. Ve stejném období Motorola podíl na trhu klesl z 52,5 procenta na 42,1 procenta.

Samsung vyvinul svůj první CDMA mobilní telefon v březnu 1996. První byl model SCH-100, který byl velmi lehký, tenký a disponoval mnoha funkcemi. Netrvalo dlouho a Samsung se stal lídrem trhu. Do konce roku 1997 Samsung dosáhl 57% podílu na trhu v CDMA mobilních telefonech. V dubnu 1997 dosáhl obratu jednoho milionu kusů telefonů CDMA.

Nicméně na celém světě byl CDMA trh mnohem menší než GSM trh. Více jak 70% z celkového celosvětového trhu mobilních komunikací, pracovalo v GSM. Navíc domácí trh se blížil nasycení. Aby bylo dosaženo dalšího růstu, musel Samsung proniknout na GSM trh.

První telefonem pro GSM sítě byl model SGH-200. Byl vyroben pro evropské zákazníky, ale nebyl tak kvalitní, jako telefony pro CDMA sítě. V té době bylo těžké porazit silnou trojku v Evropě (Nokia, Motorola a Ericsson). Ani další telefony Samsung pro GSM sítě nepřitahovaly Evropu. Vývojový tým si uvědomil, že jednoduchá změna v okruhu systému nebude fungovat na evropském trhu. Zjistili, že Evropané raději geometrický, vyvážený a jednoduchý design. Nový model Samsung SGH-600 byl představen v září 1998. Společnosti Samsung byl 2x udělen "Nejlepší výrobce" Mobile News Awards. Tato cena byla dříve dávána výrobkům Nokia a Ericsson.

 

nebo

 

Servisní místo Samsung

Jsme mladá společnost, ale tým lidí, kteří ji představují, má již více než 19ti leté zkušenosti při odstraňování závad na mobilních telefonech.

Při řešení závad je postupováno výhradně dle postupů daných výrobcem. Naši zaměstnanci jsou pravidelně školeni.

Prostory, ve kterých se zařízení opravuje, jsou antistatické.

Zakázky jsou po celou dobu opravy evidovány servisním programem. Stav zakázek je přenášen na naše WWW stránky a zákazník se tak může kdykoli podívat, v jaké fázi opravy se zakázka nachází.

Aktuality

 

SH-100

 

SH-700 a SH-770

 

SGH-600

 

Adresa
SAMI GSM Servis s.r.o.
prodejna Comfor Shop
Libušská 1995/276
Praha 4 - Libuš
142 00
IČO: 28601416, DIČ: CZ28601416